רוסאריו ג'וליאני

כשרון, תשוקה עמוקה לכל סוגי המוזיקה, ותעוזה טכנית גדולה הביאו את רוסאריו ג'וליאני לקדמת הבמה של סצנת הג'ז האירופית והבינלאומית. המבקרים מכנים אותו "התגלות אמיתית". העיתונאים מתארים בטונים נלהבים את מאפייני הנגינה של ג'וליאני – אלה נובעים באופן ישיר מהצליל המיוחד שהוא יוצר. סגנון הנגינה הזורם והמדהים שלו מביא את מאזיניו להשוות אותו עם קננובול אדרלי וג'ון קולטריין. למרות השפעות הסקסופוניסטים הגדולים עליו הוא מקורי לחלוטין גם בנגינה שלו וגם בקטעים המקוריים שהוא מלחין. ארון הגביעים שלו מרשים ביותר, ביניהם; פרס Massimo Urbani prize מ96', "הסולן הטוב ביותר" בתחרות הג'אז  האירופית בבלגיה, מקום ראשון בהצטיינות  בתחרות "Top Jazz" בשנת 2000 ועוד.

שיתופי הפעולה שלו רבים ויוקרתיים ביניהם: צ'רלי היידן, גונזלו רובאלקבה, פיל וודס, אנריקו ראבה, מארק טרנר, ג'ו לוק, ג'ו לה ברברה,פיליפ קתרין, דונלד האריסון, גיא ברקר, ז'אן מישל פילק וריצ'ארד גליאני.

לאחר  שהקליט רבות עם חברות תקליטים איטלקיות וזרות שונות, בספטמבר 2000 רוסאריו ג'וליאני חתם חוזה חשוב עם חברת התקליטים היוקרתית הצרפתית Dreyfus Jazz, שאיתה כבר הוציא שישה אלבומים מוצלחים מאוד:

Luggage 2001, Mr. Dodo 2002, More Than Ever 2004, Anything else 2007,

Lennie's pennies 2010, Images 2013.

ג'וליאני, אמן  מערך ביותר בזירת הג'אז הבינלאומית, מחלק את זמנו בין אירופה, וההתחייבויות באיטליה, הופעותיו הרבות בחו"ל ובין הופעותיו הקבועות בפסטיבלים: פסטיבל הג'אז בבלגיה, פסטיבל הג'אז בגקסטו שבספרד,  בלו נוט ג'אז פסטיבל בניו יורק, ג'אז בלינקולן סנטר, אומבריה ג'אז באיטליה, ג'אז א- וויין בצרפת, ג'אז באלטיקה בגרמניה, פסטיבל הג'אז בבאזל, ג'אז בננסי, פסטיבל הים הצפוני באמסטרדם, פסטיבל הג'אז בלונדון, פסטיבל הג'אז במרסיאק ועוד רבים וטובים.

ג'וליאני נולד באיטליה בשנת 67', כילד החל ללמוד לנגן בסקסופון אלט. בשנת 82' החל ללמוד בקונסרבטוריון של פורסיונה, ובשנת 87' סיים את לימודיו בהצטיינות יתרה. בשנת 90' הצטרף "לתזמורת הג'אז האירופאי" והופיע תחת ניצוחו של ג'ימס ניוטון. השתתף בהקלטת פסי קול שנכתבו על ידי יוצרים ידועים, כאניו מוריקונה, ניקולא פיובני ומנואל דה סיקה ועובד באופן קבוע עם תזמורות רשתות הטלוויזיה הגדולות באיטליה.

 

"רוסאריו ג'וליאני? התשוקה והרומנטיקה שלו הופכות אותו לאחד הסקסופוניסטים הגדולים ביותר של עולם הבמה"  l'indépendant

"אחד הסקסופוניסטים עם הצליל הרענן והחריף ביותר שצמחו באירופה בשנים האחרונות"

The Guardian

"הצליל שלו בטוח, גברי, אסרטיבי מצד אחד ובו בזמן עדין" All About Jazz

"שיר הלל לוירטואוזיות" Courrier Cadres

"אישית נדלקתי על הנגינה של של רוסאריו ג'וליאני האיטלקי. יש בה משהו אחר, ייחודי, נגינה עשירה בעלת תחושה ועומק, ואם דיברנו על טרדישנל ג'אז, ג'וליאני הוא אלטואיסט מודרני מובהק ומקורי, ובעל פרשנות משלו לנכסי העבר. הערב של פרקר עשה כמובן חשק לשמוע אותו כלידר" יוסי חרסונסקי yosmusic

לחזרה לדף הבית לחץ כאן

לאתר הרשמי של Rosario Giuliani

בחזרה לדף הבית

הוסיפו תגובה

אתה חייב להיות מחובר בשביל להגיב.