עופר שפירא

עופר, נגן Lead Alto Saxophone בביג –בנדים של אלי דג'יברי ושל אייל וילנר הוא אחד הנגנים העסוקים בסצנת הג'אז והמוסיקה הקלה בארץ. הוא חבר בשמיניית דני רוזנפלד, בשישיית ממלו גייטנופולוס ובהרכבים נוספים ואף מופיע עם רביעיית ג'אז שמנגנת חומר מקורי שכתב. עופר הופיע בכל הפסטיבלים המובילים בישראל – פסטיבל הג'אז באילת, פסטיבל הג'אז של ת"א, פסטיבל ישראל, פסטיבל הפסנתר, סדרת ג'אז חם במוזיאון תל אביב ואחרים. הופיע עם אמנים מחו"ל ביניהם Odeon Pope, Brianna Thomas, Charenee Wade, Deborah Carter ואחרים. בתחום המוסיקה הקלה ניגן והקליט עם אמנים כאילנית, יוני רכטר, מתי כספי, רונה קינן, רבקה מיכאלי ואחרים. ניגן בהצגות תאטרון רבות בתאטראות הקאמרי, תאטרון תל-אביב, היידישפיל, המדייטק ואחרים ובהפקות שונות של מוסיקה ישראלית.

עופר שהה כשש שנים בניו-יורק שם סיים תואר שני בביצוע ג'אז באהרון קופלנד סקול אוף מיוזיק, קווינס קולג'. כמו כן למד ב New School והשתתף בסדנאות BMI היוקרתיות לכתיבה להרכבי ג'אז. בשהותו בניו-יורק הופיע עופר במועדונים מוכרים בעיר כגון Cleopatra's Needle, Smalls ואחרים והשתתף בפרויקטים עם נגנים מובילים כגון אדי פלמיירי, ריק דלהרטה (Jazz For Peace), ואנטוניו הארט. יצירה שכתב נבחרה להיות מבוצעת בפסטיבל City University of New York 2002 Jazz Festival.

ב-2010 הוציא עופר אלבום של חומר מקורי בלייבל הישראלי JazzIs (בשיתוף עם נגן הבריטון הניו-יורקי גארי סמוליאן) שזכה לשבחים רבים ובעקבותיו הוזמן לעבד את החומרים לאנסמבל של שביעיה ולהופיע בפסטיבל הג'אז של ת"א 2011.

בחזרה לדף הבית

הוסיפו תגובה

אתה חייב להיות מחובר בשביל להגיב.