ירון גוטפריד

ירון גוטפריד – פסנתר

מנצח, פסנתרן ומלחין, מוסיקאי רב תחומי המגשר בין מוסיקה קלאסית למוסיקה בת זמננו. היה תלמידם של פרופ’ נועם שריף בקומפוזיציה ושל פרופ’ מנדי רודן בניצוח והוא בוגר האקדמיה למוסיקה ע”ש רובין בירושלים. כיהן כמנהלה המוסיקאלי ומנצחה הראשי של תזמורת נתניה-הקאמרית הקיבוצית בשנים 2002 -2013 ומרבה לנצח על מיטב התזמורות בארץ ובעולם ובהן הפילהרמונית הישראלית, הסימפונית ראשון לציון, הסימפונית חיפה, הסימפונית ירושלים- רשות השידור, התזמורת הקאמרית הישראלית, סינפונייטה באר-שבע, תזמורת קאמרטה ועוד וכן עם תזמורות מובילות בהונגריה, גרמניה, ספרד, אסטוניה, ארגנטינה, ארצות הברית , הפיליפינים וסיורי קונצרטים רבים בסין.
יצירותיו של ירון יצאו לאור בהוצאת התווים היוקרתית 'סיקורסקי'  לצד יצירותיהם של מלחינים כגון גוביידולינה, ארוו פארט, שוסטקוביץ ואחרים וזכו לביצועים  עם תזמורות מובילות בעולם כגון הפילהרמונית של דורטמונד, התזמורות הסימפוניות  של סנטה ברברה, וונקובר , טורינגן ,התזמורות הקאמרית של פורטלנד ,ןפוטסדאם ובפסטיבלים בינלאומיים  באיטליה, דנמרק, בייג'ין וישראל. תקליטור חדש של ירון ”תמונות בתערוכה REMAKE ”  לטריו ג’אז ותזמורת על פי מוסורסגקי יצא השנה לאור בחברת NAXOS.
כפסנתרן ג'אז הופיע ירון  עם אמנים בינלאומיים כגון: אדי דניאלס ,אדי גומז, דידייה לוקווד, דייב ליבמן, איירה סאליבן, בילי הארט, ג’ורגי פיים, רנדי ברקר ורבים אחרים, הופיע בסדרות ג’אז במשכן לאמנויות הבמה, במוזאון תל אביב ובפסטיבלי ג’אז בישראל וברחבי העולם.

לאתר הרשמי של ירון גוטפריד

www.yarongottfried.com

בחזרה לדף הבית

הוסיפו תגובה

אתה חייב להיות מחובר בשביל להגיב.