יונתן ריקליס

יונתן ריקליס- פסנתר

יליד 1986. נולד בתל אביב.

בשנת 2011 סיים בהצטיינות תואר B.F.A בביה"ס לג'אז היוקרתי The New School for Jazz and Contemporary Music.

בוגר מצטיין של תיכון תלמה ילין במגמת הג'אז ושל הקונסבטוריון למוסיקה בתל אביב.

יונתן למד תחת הוראתו של הפסנתרן, המוסיקאי והמורה האגדי עמית גולן ז"ל.

מגיל צעיר יונתן ניגן והופיע ברחבי הארץ. בגיל 21 עבר להתגורר וללמוד בעיר ניו יורק תחת הוראתם של ענקי הג'אז הגדולים ביותר בהיסטוריה כמו ג'וניור מאנס, בילי הארפר, רג'י וורקמן, צ'רלי פרסיפ, דיוויד שניטר, צ'ארלס טוליבר, ארון גולדברג, ג'ורג' קייבלס, ג'רמי מנסייה, האל גלפר ועוד רבים…

מאז שעבר לניו יורק, ליונתן הייתה ההזדמנות והכבוד לחלוק את הבמה עם נגנים מן השורה הראשונה כמו ג'ימי הית', דון האן, נד גולד, ג'ון מוסקה, פרנק ווס ז״ל, וורן וושיי, ורבים אחרים…

יונתן משתתף בפרוייקטים מגוונים וניגן בכל רחבי ניו יורק במועדוני ג'אז שונים כמו דיזי'ס קוקה קולה קלאב (לינקולן סנטר), סימפוני ספייס, האירידיום, פאט קאט, סמוק, סמולס, הגאראג' ורבים אחרים.

בשנת 2010 זכה בפרס הראשון של תחרות המלגות של קרן Eubie Blake (על שמו של פסנתרן הג'אז האגדי). בשנת 2012 השתתף בסדרת הג'אז היוקרתית "ג'אז חם" שם ניגן יונתן ביחד עם הבסיסט המופלא גלעד אברו בהרכב של המתופף האגדי ויקטור לואיס והסקסופוניסט האגדי ג'סי דיוויס.

בנוסף, יונתן ניגן באלבומים:

'Eyal Vilner – Introducing the Eyal Vilner Big Band'

'Eddie Henderson and Friends play the music of Amit Golan'

יונתן ניגן ומנגן עם גדולי המוסיקאים בארץ במיטב מועדוני הג׳אז בארץ ובין היתר וניגן בפסטיבל הג'אז תל-אביב, פסטיבל הג'אז בים האדום ועוד.

יונתן הוא גם מלחין מוסיקה לסרטים. הוא הלחין מוסיקה מקורית לסרט היוקרתי ׳ערבים רוקדים׳ בבימויו של ערן ריקליס ולסרט הדוקומנטרי ׳קפה אירופה׳ בבימויה של ציפי טרופה. בנוסף, הלחין מוסיקה מקורית לפרויקטים  שונים בניו יורק ובארץ.

לחזרה לדף הבית לחץ כאן

בחזרה לדף הבית

הוסיפו תגובה

אתה חייב להיות מחובר בשביל להגיב.