טל רונן

טל רונן

 טל רונן

טל רונן, יליד ישראל, 1981 בסיסט צעיר ובעל שם החי ופועל בניו יורק. כמלווה מבוקש, רונן הופיע רבות עם הגדולים בנגני הג'אז, כגון פרנק ווס (סקסופון), ג'ימי קוב (תופים), הארי וויטאקר (פסנתר) ושילה ג'ורדן (שירה). רונן הוא הבסיסט בלהקתה של האומנית הבינלאומית זוכת פרס הגראמי, קתרין ראסל (שירה). בנוסף הוא מוביל הרכב תחת שמו, הפעיל בניו יורק ובישראל, המציג קומפוזיציות פרי עטו, ומשתף פעולה וכותב עיקרי בלהקתה של הזמרת/גיטריסטית העולה דידה פלד.

רונן מנגן באופן קבוע במועדוני הג'אז הידועים של מנהטן, כגון ג'אז בלינקולן סנטר, הווילאג' וואנגארד, אירידיום, קיטאנו, סמולס ומזרו.

נוכחותו על הבימה הבינלאומית גם היא תכופה, כמשתתף בגדולים שבפסטיבלי הג'אז הבינלאומיים – בין השאר פסטיבל הג'אז של סיביו (רומניה), פסטיבל גיור לאומנות בינלאומית (הונגריה), ופסטיבל ג'אז-אן-טט בקליירמונט-פראנד (צרפת), ועוד מועדוני ג'אז בעלי חשיבות בינלאומית כגון נורת' סי ג'אז קלאב באמסטרדם וסאנסט/סאנסייד שבפאריז. בישראל, רונן הופיע מספר פעמים רב בפסטיבלי המוסיקה המקומיים, כגון ג'אז בים האדום, פסטיבל ישראל, פסטיבל הג'אז של תל אביב, פסטיבל הג'אז בחיפה ועוד רבים אחרים.

סגנונו המוסיקלי תואר כ"קצבי ולירי… הסאונד החם והגדול שלו שימח אותי… הדופק שלפיו ניגן היה מדוייק, אך לעולם לא הפריע, והמנגינות שניגן כסולן היו שוות למידה" (מייקל סטיינמן, (JAZZ LIVES

“בקלות אחד הבסיסטים הטובים בדורו… מלווה מחונן של ממש, עם סולואים מלאי שמחה וקצב"

(Daniel Healy, Artms America Blog)

כשהיה כבן 15 לקח אותו מחנך הג'אז האגדי ארני לורנס ז"ל תחת חסותו, זיהה באומן הצעיר את ההבטחה והכישרון, וצירף אותו כחלק קבוע בלהקתו דאז.

רונן הוא בוגר התיכון לאומנויות תלמה ילין בגבעתיים, ושירת בצה"ל כבסיסט ומפקד הרכב הג'אז, לאחר שניתן לו סטטוס של מוסיקאי מצטיין. פעמיים זכה במלגות מקרן אמריקה-ישראל (קרן שרת). בשנת 2009 סיים בהצטיינות תואר ראשון באומנויות הבמה בסיטי קולג' (ניו יורק יוניברסיטי).

בחזרה לדף הבית

הוסיפו תגובה

אתה חייב להיות מחובר בשביל להגיב.