אריק לבנת

אריק לבנת מוסיקאי ויוצר, אמן כלי נשיפה (סקסופונים, חלילים ושופרות)אריק לבנת

במהלך הקריירה המגוונת שלו, הקליט והופיע עם מיטב האמנים בישראל, כמו גם  עם הזמר האמריקאי סטיבי וונדר. מופיע ומקליט רבות בארץ ובחו"ל ויוצר עם אחיו, המוסיקאי והאמן ד"ר אביב לבנת, יחדיו הוציאו שבעה אלבומים והעלו מופעים רבים על במות בארץ ובפסטיבלים ברחבי העולם, ואף הופיעו בפני נשיא ארה"ב ובקונצרט באו"ם. שרת בצבא כסולן בתזמורת צה"ל. בעל B.A בהיסטוריה וחינוך ותרבות הילד, אוניברסיטת ת"א. עוסק בחינוך והוראת מוסיקה לילדים ובני נוער במסגרת משרד החינוך וסל תרבות ארצי ברחבי הארץ. מופיע בסדרות מוסיקה לילדים. (בין מופעי הילדים שיצר ומציג: לב אוהב, סקסופון מהסרטים, אריק בארץ הסקסופונים, צליל משותף ועוד).

במקביל לקריירת המוסיקה, סיים את בית הספר למשחק של יורם לוינשטיין ושיחק בתיאטרון חיפה, בית לסין, בתיאטרון אורנה פורת לילדים ונוער ועוד. הנחה בטלוויזיה החינוכית ובערוץ השני תוכניות ילדים ונוער. לימד והדריך ברחבי הארץ, בין היתר בבית הספר "תלמה ילין" במגמה למוסיקת ג'אז, בחן מוסיקאים מצטיינים בצה"ל ומוסיקאים בקרן תרבות 'אמריקה-ישראל' ומשרד החינוך והתרבות. זוכה מלגות קרן "אמריקה ישראל" בתחומי המוסיקה הקלה וג'אז. זוכה בפרס "נוצת הזהב" של אקו"ם לשנת 2002 עבור הדיסק "חלום של ילד" של האחים לבנת (מוסיקה לתיאטרון, קולנוע ומחול). זוכה בפרס ה- 'Millenium Award' הבריטי, למוסיקה מקורית של האחים לבנת להצגת תיאטרון בווסט-אנד, שבלונדון.

מלבד פעילות מוסיקלית ענפה, יזם עם אחיו, אביב לבנת הקמתה של קרן אמנויות מיוחדת, קרן "רז-רם", אשר פועלת למען ילדים יתומים ונזקקים באמצעות האמנויות. העמותה פועלת במסגרות של חונכות אישית וקבוצתית בתחומי אמנויות כמו מוסיקה, ציור, תיאטרון ועוד.

בחזרה לדף הבית

הוסיפו תגובה

אתה חייב להיות מחובר בשביל להגיב.