נינו ופרינצ'יפסה (ג'אז חם לילדים)

newsletter children nino child

13/6/15

מפגש נדיר ומרגש לילדים עם המוסיקה המרגשת
מהסרטים האיטלקים של נינו רוטה ואניו מוריקונה
עם צמד הוירטואוזים מאיטליה

במאי הקולנוע סלווטורה והכוכבת פרינצ'יפסה, בגילומה של דנה דבורין, מגלים כיצד המוסיקה האהובה מהסרטים האיטלקים כמו: רומיאו ויוליה, סינימה פרדיסו והסנדק, משפיעה על הקולנוע. המוסיקה היפיפיה שהלחינו נינו רוטה ואניו מוריקונה בביצוע חי של אקורדיון, שזהו כלי שלא מרבים לשמוע בשטח הג'אז יחד עם סקספוניסט, שללא ספק נמצא בין עשרת נגני הג'אז הגדולים בסצנה האיטלקית.

לא כל יום זוכים ילדים לראות ולהאזין למופע ג'אז של מוסיקה חיה עם אמנים מחו"ל, מהמוכשרים בסצינת הג'אז בעולם. ארוע מיוחד ומעשיר עם הצגה שמקשרת בין קטעי המוסיקה. הילדים נהנים ממוסיקה איכותית ומכירים אישים ומושגים מוסיקליים באופן חוויתי.

האקורדיון לא שייך לקטגוריה של כלי נגינה שנתקלים בהם לעתים קרובות בג'אז. ישנם שני שמות בג'אז העכשווי, כשאנחנו מזכירים את הכלי המיוחד הזה; רישאר גליאנו ולוצ'יאנו ביונדיני. לוצ'יאנו החל בהכשרה של מוסיקה קלאסית בגיל צעיר והוכרז "אלוף עולם" בכלי הזה.
לוצ'יאנו הוא מאסטר אמיתי של הכלי שלו וסולן עם דרמטיות מדהימה. הוא תמיד מוסיף משהו יפה ומקורי בכל הקשר בו הוא מנגן. האהבה שלו לג'אז באה לידי ביטוי בנגינתו, תוך אזכורים למסורת המוסיקה העממית האיטלקית. הוא זכה בפרסים שונים כמו; e.g. Trophée Mondial de l'Accordéon ופרס Premio Internazionale di Castelfidardo.

יחד איתו יופיע רוסאריו ג'וליאני שכשרון, תשוקה עמוקה לכל סוגי המוזיקה ותעוזה טכנית גדולה הביאו אותו לקדמת הבמה של סצנת הג'ז האירופית והבינלאומית. המבקרים מכנים אותו "התגלות אמיתית". סגנון הנגינה הזורם והמדהים שלו מביא להשוותו עם קננובול אדרלי וג'ון קולטריין. הוא מקורי לחלוטין גם בנגינה שלו וגם בקטעים המקוריים שהוא מלחין. ארון הגביעים שלו מרשים ביותר, ביניהם; פרס Massimo Urbani , "הסולן הטוב ביותר" בתחרות הג'אז האירופית בבלגיה, מקום ראשון בהצטיינות בתחרות "Top Jazz" ועוד. שיתופי הפעולה שלו רבים ויוקרתיים והוא מופיע כדרך קבע בעשרות פסטיבלים בעולם. השתתף בהקלטת פסי הקול שנכתבו על ידי יוצרים ידועים, כאניו מוריקונה, ניקולא פיובני ומנואל דה סיקה ועובד באופן קבוע עם התזמורות של רשתות הטלוויזיה הגדולות באיטליה.
בין הקטעים שיבצעו מתוך הסרטים:
.
רומיאו ויוליה, שמונה וחצי, הסנדק

בהשתתפות:

Luciano Biondini אקורדיון/ איטליה

Rosario Giuliani סקסופון/ איטליה

דנה דבורין– כתיבה, בימוי ומשחק

איציק כהן פטילון– משחק

דור סמוכה – בס

שי זלמן – תופים