פסטיבל הג'אז אילת

פסטיבל הג'אז אילת

פסטיבל הג'אז אילת

פסטיבל הג'אז של אילת – או בשמו השני פסטיבל הג'אז בים האדום

פסטיבל הג'אז בים האדום חורף הוא פסטיבל ג'אז שמתקיים זו השנה השביעית בחורף. פסטיבל זה הוא מהדורת החורף של פסטיבל הג'אז באילת שנוסד בשנת  1987 ומתקיים בקיץ. למעשה, ישנם שני פסטיבלי ג'אז : פסטיבל הג'אז בים האדום – חורף ופסטיבל ג'אז בים האדום – קיץ.

שני הפסטיבלים הם למעשה פסטיבל אחד שמחולק ל-2 בהתאם לעונות השנה. מיקום פסטיבל הג'אז באילת אף הוא משתנה בהתאם לעונה:  פסטיבל הג'אז בים האדום חורף, מתקיים ב-3 אולמות סגורים בעיר אילת ואילו פסטיבל הקיץ מתקיים בנמל אילת. למעשה, עם הייווסדו של פסטיבל החורף. פסטיבל הג'אז בים האדום מתקיים פעמיים בשנה : בחורף ובקיץ. כך אפשר להינות מהופעות ג'אז באילת גם בקיץ וגם בחורף.

השנה מתקיים פסטיבל הג'אז באילת חורף בתאריכים 9-11.2 (ימים חמישי עד שבת) והוא מנוהל כתמיד ע"י דובי לנץ, איש גלי צה"ל לשעבר ושדרן ברדיו 88 FM  שהוא מומחה עולמי למוזיקת עולם. במסגרת הפסטיבל גם ייערכו כיתות אמן ויתקיימו הופעות ג'אם סשן פתוחות לקהל.

תפתח את פסטיבל הג'אז של אילת- יסמין לוי במופע מיוחד ובהמשך הפסטיבל ייערכו חיבורים מוסיקלים ייחודיים, למשל : שילוב בין אמנים בסצנת הג'אז העולמית למוזיקאים ישראלים. כמו כן, פסטיבל הג'אז בים האדום יארח 2 הפקות מיוחדת : נורית גלרון במופע טריו חורפי אינטימי ואורן אטקין במופע מחווה לנגן הסוינג בני גודמן.

בנוסף, יופיעו בפסטיבלים אמנים רבים מחו"ל, למשל: הזמרת נטלי וואמבה בארי במופע של מוזיקת עולם עם ניחוחות אפריקאים ואירופים, זמרת הג'אז הקנדית תרז מונקאלם, במופע המשלב ג'אז, שנסון ורוקנרול, שלישיית הג'אז האוסטרלית טוריו!, החצוצרן האיטלקי לוקה אקינו במופע בעקבות החצוצרה המהדהדת בטבע בליווי פסנתר ואקורדיון ועוד.

גם מקומם של הישראלים בפסטיבל לא נפקד והוא יארח את האמנים הבאים (רשימה חלקית) : לולה מארש במופע אקוסטי חורפי, אנסמבל גלעד אפרת, הסקסופוניסט דניאל רותם בג'אז של הקשבה, חיבור והתפתחות, רביעיית עודד צור במופע בניחוח הודי, שלישיית האחיות לוז ועוד רבים וטובים.

כמו כן יארח הפסטיבל את הפרויקט "באס אקסטרים" שמאחד שני ענקים:  אשף הבס החשמלי ויקטור ווטן וסטיב ביילי, חלוץ הנגינה על באס פרטלס בעל ששת המיתרים. בנוסף, הלהקה שתיבחר בתחרות "הרכב הג'אז הבא" תופיע באחד מהג'אם סשנים הליליים ותקיים מספר הופעות. התחרות מוגבלת ללהקות שמונות 5-7 נגנים בגילאי 16-22 בלבד וניתן להגיש מועמדות עד 25.12.16

במסגרת פסטיבל הג'אז בים האדום ישמש מועדון ה- Mike Place כמקום מפגש החל משעות הצהריים לבאי הפסטיבל. כאמור, הפסטיבל יקיים ג'אם סשן פתוחות לקהל בהשתתפות אמני פסטיבל הג'אז באילת  והן ייערכו במועדון זה. כמו כן, בין מופעי הפסטיבל יוצגו במועדון זה על במה פתוחה הרכבי ג'אז מגוונים. גם כיתות האמן ייערכו כאן ע"י נגן הקלרינט אורן אטקין והפסנתרן פול גרבובסקי.

פסטיבל הג'אז באילת (קיץ וחורף) הוא פסטיבל ציבורי שממומן ע"י עיריית אילת, משרד התרבות והספורט, התאחדות מלונות אילת, משרד התיירות ועמותות נוספות.

ואם עדיין לא שמעת על סדרת ג'אז חם – זה הזמן!! לפרטים על הסידרה לחצו כאן או חייגו 03-5733001