עמיקם קימלמן

עמיקם קימלמן ב'אז חם

 

סקסופוניסט, מלחין ומעבד. בוגר האקדמיה למוזיקה ע"ש רובין באוניברסיטת ת"א. בוגר Berklee College of Music בבוסטון, ארה"ב.

ניגן, הלחין ועיבד ליעל לוי, גרי אקשטיין, יהורם גאון, הכול עובר חביבי, אלון אוליארצ'יק, שלום חנוך, רמי קליינשטיין, נורית גלרון, מארינה מקסימיליאן בלומין, מיקי קם, אפרת גוש, קרולינה ואחרים. הלחין ועיבד לתוכניות טלוויזיה ורדיו, לתזמורת הפילהרמונית הישראלית, לסימפונייטה רעננה ולסינפונייטה הישראלית- באר שבע. כתב מוזיקה למופע "הקברט של הליקון" במסגרת פסטיבל ישראל ולסרט "קיץ אצל אריקה. הופיע עם אמני הג'אז לו סולוף, ג'ואן ברקין, ג'ף ברלין, לו מאריני, שילה ג'ורדן, איניאקי סנדובל, בילי קובהם, אנדרס ברגקרנץ, מייק דל פרו, ז'אן לו לוניון, פרנק אמסלם וה- New York Voices. היה חבר/מוביל בלהקת הג´אז המיתולוגית "משיכת יתר" וב-Hard Jazz Knights והנהיג את חמישיית הג'אז The Human Factory עמם הקליט 3 אלבומים. הופיע בפסטיבלי ג'אז בגרמניה, דרום אפריקה, סרביה, הונגריה, שוויץ, ספרד, אזרביג'אן וקזחסטן וברחבי ישראל. באוקטובר 2010 יצא לאור אלבום חדש, בעיבודו ובביצועו, ובו נעימותיו הגדולות של היוצר מיקי גבריאלוב.

מנצחה ומנהלה המוזיקלי של "תזמורת הג'אז של תל אביב" (לשעבר 'תזמורת הטיילת'), מייסדו ומנהלו האמנותי של פסטיבל הג'אז הבינלאומי 'יפוג'אז', מנהלו האמנותי של לייבל הג'אז הישראלי Jazz 972.

עמיקם קימלמן נמנה על מייסדי בית הספר רימון וכיהן כמנהלו הכללי והאקדמי של בית הספר במשך 24 שנים (1990-2014). כיום הוא אחראי ברימון על הקשר והאקרדיטציה עם מגמות המוסיקה בתיכונים בישראל, יועץ התוכן של היחידה ללימודי חוץ של בית הספר ומלמד קורסים בתחום ההרמוניה, עיבוד, אילתור וביצוע. כמו כן, הוא מקימה ומנהלה של מגמת המוסיקה הייחודית בתיכון האזורי 'נופי הבשור' בחבל אשכול ויועץ למשרד החינוך בתחום הג'אז והמוסיקה הקלה.

פסטיבל יפוג'אז 2019 – כל הפרטים והכרטיסים!

 

בחזרה לדף הבית

אין אפשרות להגיב.