Simone Kopmajer- דצמבר 2012

הזמרת הצעירה והמבטיחה סימון  שבשירתה היא מושפעת  מפרנק סינטרה, אלה פיצג'רלד וג'ון הנדריקס, כבר פרצה לעצמה דרך אל מיטב הבמות והופיעה עם מיטב אמני הג'אז הבינלאומיים כמו: ריצ'י קול, ויקטור לואיס, כריסטיאן מקברייד, אלן האריס ואחרים. היא משתמשת במגוון רחב של מקצבים ומצטיינת בסגנון scatting ייחודי משלה. כיום היא משלבת בהופעותיה את המוזיקה של פרינס ומוטאון לצד
זו של גרשווין ורוג 'רס & הארט.

 

זה היה הרעיון של סימון לקחת את השירים הגדולים של הג'אז ולהקליטם.

"אני אוהבת לשיר את הסטנדרטים הגדולים של הג'אז" מתוודה הזמרת סימון, בת 20-ועוד קצת, ילידת אוסטריה, "אבל כמה שהשירים יפים, אני לא רוצה לשיר רק אותם באופן בלעדי" כך שכיום היא משלבת בהופעותיה את המוזיקה של פרינס ומוטאון לצד זו של גרשווין ורוג'רס & הארט.

סימון משתנה בין ישן וחדש, וזה הגיוני לחלוטין בהתחשב בכך שכמעט כל השירים הם באופן משמעותי "מבוגרים" ממנה….. בהופעותיה היא גם כוללת מוסיקה של מחזות מברודווי וכן מוסיקה מנשוויל – טנסי.

סימון לוקחת שיר קאנטרי-עממי הקשור באליסון קראוס ועם הקול המדהים והמוזיקליות שלה בשילוב הפסנתרן והמפיק ג'ון די מרטינו, הופכת אותו למשהו מיוחד ביותר.

"נסעתי מתוכנית אחת לשניה בארצות הברית, כאשר שמעתי את זה ברדיו של המכונית. "היא מספרת, "לא יכולתי  לקבל את כל הפרטים, אבל אני בסופו של דבר הבנתי על מה היה השיר. לפני שהספקתי למצוא את התווים, כתבתי את האקורדים בעצמי". השיר מושר בצורה מאד מיוחדת ובהופעותיה הוא זוכה לתשואות רמות.

התקליטור החדש כולל שלושה שירים מקוריים משל סימון, האהוב עלי במיוחד הוא "didn't you say. " "זה מספר על האנשים האלה שמבטיחים לך כל מיני דברים ואז בסופו של דבר הם אינם מקיימים דבר". היא אומרת לי שזה בהשראת יחסים אמיתיים, ואני אומר לה שהיא צעירה מדי כדי להיות כל כך צינית. עם זאת, הסגנון ה"קאונט בייסי" מנוגן על ידי השילוב של די מרטינו והקצב המושלם של נגן הגיטרה. "didn't you say" מתברר כלהיט אמיתי.

לפגוש זמרת צעירה ורעננה מאוסטריה, אשר את הופעת הבכורה שלה בארה"ב עשתה בשנת 2000 וזכתה לשבחים רבים, זה לא עניין של מה בכך.

אגדת הג'אז איירה סאליבן כינה אותה "כישרון צעיר נהדר" עם עתיד גדול בג'אז.

סימון, כעת בת 25, גדלה במשפחה של מוסיקאים והתחילה לשיר בלהקה של אביה כשהיתה בת 12. במקביל היא למדה פסנתר למרות שהשירה נשארה האהבה הראשונה שלה. מוקדם יותר היא זכתה בתחרויות כשרונות שונים ואף הופיעה בטלוויזיה בארץ מולדתה, אוסטריה.

בתור זמרת צעירה היא סיירה פעמיים בהולנד עם "היורו ביג בנד" וכבר הופיעה בפסטיבלי ג'אז בינלאומיים.

 בהשפעת כמה מהזמרים האמריקנים הגדולים ביניהם פרנק סינטרה, אלה פיצג'רלד וג'ון הנדריקס, סימון התפתחה להיות זמרת ג'אז אמיתית, זמרת אשר משתמשת במגוון רחב של מקצבים ומצטיינת בסגנון scatting יחודי משלה. הזמרת לורי אנטוניולי אומרה עליה כי "סימון היא מוזיקאית מעולה, עם נשמה גדולה. היא מעמיקה, ולא מפחדת לקחת סיכונים במוזיקה".

סימון מחזיקה שני תארים באמנויות ודרמה מאוניברסיטת גראץ, אוסטריה, שם היתה לה ההזדמנות לעבוד עם גדולי הג'אז כגון מארק מרפי, שילה ג'ורדן ומישל הנדריקס.

ג'יי קלייטון New York Voices.

מן העיתונות:

 "סימון היא הדבר האמיתי, יופי אמיתי מבפנים ומבחוץ. היא שרה ומתנענעת עם הרבה חן ובבהירות יוצאת דופן, והיא הולכת להיות הדבר הבא – עוד ישמעו עליה " (מארק מרפי- זמר)

 

"… כישרון צעיר נהדר" (איירה סאליבן, אגדת ג'אז)

 

"… אני שומע הרבה נשמה בקול היפה שלה" (טוד ברקן, מנהל אמנותי, ג'אז בלינקולן סנטר)

"… חדורי מוטיבציה, מוכשרים"  (ג'יי קלייטון)

"שובה לב" (ג'ק סימפסון, שדרנית הג'אז)

 

סימון הופיעה עם גדולי אמני הג'אז כמו איירה סאליבן, ריצ'י קול, ויקטור לואיס, יוסטון אדם, כריסטיאן מקברייד, לארי קוריל, אלן האריס, אריק אלכסנדר, ג'ון די מרטינו ואחרים.

בחזרה לדף הבית

אין אפשרות להגיב.