יובל כהן

יובל כהן – סקסופון

הסקסופוניסט והמלחין יובל כהן הוא ללא ספק אחד מהמוזיקאים הבולטים והמשפיעים ביותר בסצינת הג'אז הישראלית, הודות לאמירתו המוזיקלית הייחודית והצלילו רב ההבעה. יובל נולד בתל אביב בשנת 1973 והוא אחיהם הבכור של אמני הג'אז הבינלאומיים, הסקסופוניסטית/קלרינטיסטית ענת כהן והחצוצרן אבישי כהן, עימם הוא גם מרבה להופיע בפסטיבלים וקונצרטים יוקרתיים ברחבי העולם. עוד בהיותו נער הופיע כסולן עם התזמורת הקאמרית הישראלית וניגן את הקונצ'רטו המפורסם של גלזונוב לאלט סקסופון ותזמורת מיתרים.

יובל הוא בוגר מגמת הג'אז של התיכון לאמנויות 'תלמה ילין', סיים בהצטיינות את Berklee College of Music בבוסטון, ארה'ב, ובעל תואר שני מ-Manhattan School of Music בניו יורק שם למד במלגה מלאה.יובל הוא גם בעל תואר מאסטר בקומפוזיציה מהאקדמיה למוזיקה ולמחול בירושלים. זוכה פרס לנדאו היוקרתי לנגני ג'אז לשנת 2010 וזוכה פרס ראש הממשלה למלחיני ג'אז לשנת 2017. הקריירה של יובל כוללת הופעות ושיתופי פעולה מוזיקלים עם אמנים בינלאומיים נחשבים. ביניהם ניתן למנות את Lee Konitz, Lew Soloff, Arnie Lawrence, Reggie Workman, Omer Avital, Eric Harland, Aaron Goldberg, Jason Lindner, Matt Penman, Greg Hutchinson, Aaron Parks, Jonathan Blake, Garry Versace, Gilad Hekselman, Shai Maestro ואחרים.

יובל הוציא שלושה אלבומים תחת שמו: Freedom, Song without Words(דואט עם הפסנתרן שי מאסטרו) ו'הכל זהבי' (המוקדש ללחניו של המלחין דוד זהבי) שזכו לביקורות נלהבות ולהשמעות רבות ו 4 אלבומים עם אחותו ענת ואחיו אבישי (The 3 Cohens). יובל מכהן כראש מחלקת הג'אז באקדמיה למוזיקה ולמחול בירושלים, מנהל התוכנית ללימודי ג'אז בקונסרבטוריון הישראלי למוזיקה בתל אביב (שטריקר)ומלמד בתיכון לאמנויות על שם תלמה ילין בגבעתיים.

 

בחזרה לדף הבית

אין אפשרות להגיב.