ריצ'י קול

האמן הידוע רי'צי קול (נולד 29.2.1948) הוא נגן אלטו סקסופון אמריקני, מלחין ואמרגן. כבר בגיל צעיר מאוד (10) הוא החל לנגן בכלי זה ועם השנים רכש מיומנות מופלאה בשליטה עליו. לבד מההשפעה עליו של אביו, שהופיע כנגן גא'ז במועדון בניו ג'רסי, הושפע האמן רי'צי קול מאמני ג'ז גדולים אחרים כגון סולי רולינס וצ'רלי פרקר.

בשנת 1969 הוא הצטרף ללהקה. הוא הופיע  והחל גם להקליט אלבומי ג'אז שונים. עד היום הוא הקליט יותר מ- 50 תקליטים ותקליטורים. ריצ'י קול הופיע במקומות רבים בעולם ושיתף פעולה עם שורה של מוזיקאים נחשבים.

חובבי מוזיקת הג'ז בכלל והסקסופון בפרט יוכלו לראות ולשמוע אותו בביקורו הראשון במדינת ישראל, כשיופיע בפסטיבל הג'ז של תל אביב. הפסטיבל ייערך בין התאריכים 25-27 בנובמבר 2015 באולמות ובמועדונים שונים בעיר ומחוץ לה. רי'צי קול יבצע בין השאר, בהופעה חורכת במה גרסאות בי בופ ללהיטים ידועים ואהובים מתוך האלבום "סיפור הפרברים".

פסטיבל הגא'ז הפך כבר למסורת והוא מהווה מוקד משיכה חזק מאוד לאמני ג'ז ידועים מהארץ ומהעולם. חוץ מאשר היות הפסטיבל במה לחשיפת יכולות מוכחות של אמני ג'ז בשלים וידועים הוא מהווה גם חממה להפקות מקור ולמופעי בכורה של אמנים בראשית דרכם. אחד המאפיינים של פסטיבל הג'ז השנה (2015) הוא חיבורים בין אמנים ישראליים ובינלאומיים כגון: רביעיית אלי דג'יברי, מלחין ונגן סקסופון, מוזיקאי מחונן בעל שם עולמי שהופיע מעל בימות בכל רחבי העולם אשר יארח את יוני רכטר ושלמה יידוב במופע השקה לאלבום חדש שלו. בנוסף, נוכל לראות את אחינועם ניני שתארח את הזמרת אנה מריק יופק ועוד ועוד.

עם האמנים הישראליים שיופיעו בפסטיבל הג'ז נמנים גם : שלמה יידוב, יוני רכטר, שלומי שבן, מתי כספי, דני סנדרסון, אחינועם ניני וישראל גוריון, אשר יזכה למחווה מיוחדת במופע לכבוד יום הולדתו ה- 80.