ליסה סימון

המאמר מתאר את השתלשלות חייה של הזמרת ליסה סימון

שתבקר בישראל בקרוב

ליסה סימון

כרטיסים בזאפה הרצליה 9.11.17 – SOLD OUT

כרטיסים בבית האופרה ת"א 10.11.17

כרטיסים בזאפה הרצליה 11.11.17 – SOLD OUT

 

ליסה סלסט סטראוד נולדה ב-12.9.1962 ובילדותה נדדה בעקבות הקריירה של אמא בכל רחבי העולם. אמא (נינה סימון) היתה עסוקה בניהול חייה המוזיקליים ובמאבק על זכויות השחורים ולכן ליסה הרגישה לעיתים במקום שני אחרי המוזיקה.

 

לפני שהחלה את הקריירה כשחקנית וזמרת היא שירתה בחיל האוויר האמריקאי.

במהרה החלה להשתלב כזמרת ליווי בכל מיני הרכבים אירופאים ואת סיור ההופעות העולמי הראשון עשתה עם אנדרו לויד וובר במיוזיקל Jesus Christ Superstar. לאחר מכן עבדה בכמה מחזות זמר והצגות ואף הופיע ב-מימי מרקז בסיור עולמי ראשון של המחזמר.

החל מ-1998 היא החלה לעבוד עם הרכב האסיד ג'אז/היפ הופ/פאנקיLiquid Soul  משיקגו  ואף הקליטה איתם שני אלבומים. הנה דוגמא לשיר שהקליטה איתם. בשנת 2000 ההרכב היה מועמד לגראמי. באותה שנה היא חזרה לעבוד בברודווי שם שיחקה תפקיד מרכזי במחזמר של דיסני Aida.

ליסה סימון סיפרה שהיא גילתה בתקופה זו שהיא רוצה להיות כל יום על במה כלשהי ולהיות בקשר  עם הקהל שלה בברודווי או בבמות המוזיקה.

 

ליסה סימון היא זמרת טובה מאוד, מגוונת ומסוגלת לשיר כמעט בכל סגנון עכשווי. היא מלחינה מוכשרת והנה דוגמא לקטע מקורי שלה וכדאי לתת תשומת לב למילים.

ליסה בעלת מנעד ווקאלי רחב ועשיר, כישרון לפרשנות מוזיקלית נהדרת והיא נעזרה כל חייה במוזיקה כאמצעי להתמודד עם המציאות שהיתה מורכבת לעיתים בשל חייה בצל אמה הסופר סטארית.

ליסה הופיעה בפסטיבלים הכי ידועים כגון מונטרה, הים הצפוני ואף בקרנגי הול ובמלבורן.

 

הנה דוגמא לפרשנות שלה לשיר הצרפתי Autumn Leaves  שהפך כבר לפני עשרות שנים לסטנדרט ג'אז שבוצע על ידי כל גדולי הג'אז בתחום הווקאלי והאינסטרומנטלי.

 

באלבום החדש שלה מבצעת ליסה מחווה אישית לאמה, חלוצת הפעילים למען זכויות האזרח שעבודתה השפיעה על אינספור אנשים בחמשת העשורים האחרונים באמצעות שלושה שירים ובמיוחד בשיר Tragique Beauty אותו כתבה על הערב שבו אמה הלכה לעולמה. היא כתבה אותו יחד עם הגיטריסט שלה Hervé Samb :"כשהוא ואני כותבים יחד, זה קסום. הוא מנגן; אני שרה. על פי רוב, זה בדיוק איך שזה קורה – אלה יחסים מוסיקליים שמעולם לא היו לי עם אף אחד אחר .."

לכל חובבי הגיטרה, אני אישית מאוד ממליץ לתת תשומת לב לנגינתו הנפלאה של הרב דאמב.

הוא מלווה ברגישות רבה, צליל יפה מאוד באקוסטית בה הוא מנגן לרוב וגם מאלתר יפה מאוד.

הנה שיר שביצעה נינה סימון ויש לי חיבור חזק מאוד לטקסט בו. ממש מרגש !

בביצוע של ליסה סימון לשיר יש אווירה יותר אופטימית מאשר בביצועה של אמה….מעניין מדוע.

ההופעות של ליסה סימון יתקיימו בתאריכים 9.11/ 10.11 / 11.11

יהיה מהנה וגרובי, עם הרבה נשמה וגם אלתורים של צוות הנגנים המוכשרים בהרכב האורגני שלה.

יש לה הופעת במה כמו לזמרת שהיא גם שחקנית טובה.

 

שלכם,

רז סקלס