בקצב הג'נגו (ילדים)

ג'אז חם לילדים עם דנה דבורין


10/1/15

בקצב הג'נגו – ג'אז חם לילדים

בקצב הג'נגוג'אז חם לידלים

מופע מוסיקלי בעקבות התעלומה המסתורית

כשהג'אז והמוסיקה הקלאסית נפגשו

עם נגן הויברפון מניו יורק, וורן וולף

בסדרה ג'אז חם לילדים עם דנה דבורין

במופע מוסיקלי מרגש ומרתק צמד בלשים יוצאים בעקבות תעלומת המוסיקה המסתורית. שני מוסיקאי העל מארה"ב: וורן וולפ שמנגן בויברפון, וארון דיל הפסנתרן יעזרו בנגינתם לפצח אותה. איך הקלאסי הופך לג'אז, מה תפקידו של העיבוד, על החיבה והכבוד שרוחש הג'אז למוסיקה של באך וגם של ג'נגו ריינהארט. "ג'נגו" זהו שמה של אחת מיצירות המופת בג'אז לזכרו של ג'נגו ריינהארט, הגיטריסט הצועני האדיר –ושנגנו בזמנו ג'ון לואיס ומילט ג'קסון ברביעיית הג'אז המודרני.

וורן וולף, נגן הויברפון – כלי הפעמונים השמימי, החל את לימודי המוזיקה שלו בגיל שלוש, כשאביו, מוסיקאי ג'אז בעצמו, היה לו למורה הראשון. הוא למד לנגן במרימבה, תופים ופסנתר.
הרפרטואר שלו כולל מוסיקה קלאסית מבאך ומוצרט עד למוסיקת רגטיים וג'אז. הוא בוגר ברקלי.

ארון דיל, בוגר ג'וליארד, זוכה פרס מרטין סיגל, זוכה פרס "הסולן יוצא הדופן" של הלינקולן סנטר וזוכה פרס "הכוכב הבא" של איגוד עיתונאי הג'אז חושף את אוצרותיה של שפה מוזיקלית עשירה. הוא גדל בסביבה המטפחת מוזיקליות. הסבא, הפסנתרן / טרומבוניסט היה ההשפעה הראשונה שלו. ארון החל ללמוד מוסיקה קלאסית בגיל 7 וגילה את אהבתו למוסיקת ג'אז במחנה קיץ. הוא הושפע עמוקות מרביעיית הג'אז המודרני.

זיו בן, המנהל האמנותי של סדרת "ג'אז חם" ומנכ"ל "שמים- ארגון, נהול והפקה":

"לא כל יום פוגשים בנגן ויברפון מעולה כמו וורן ופסנתרן מחונן כמו ארון. בפרוייקט המיוחד הזה שלהם, שהחלטתי להביא מניו יורק רציתי שהילדים יאזינו לנקודת המפגש המסקרנת הזאת בין המוסיקה הקלאסית לג'אז. ויברפון הוא כלי ייחודי ושמיימי יחד עם המקצבים המיוחדים של הסגנון  וסיפור הבלשים- מצפה לילדים חוויה מעשירה ועמוקה".

"מופעי הג’אז לילדים של "שמים הפקות", הם חגיגה גדולה לילדים ולהוריהם. צריך להיות שם באולם מוזיאון ת”א כדי להאמין שילדים… יכולים לעזוב את הוריהם, להשיל את הבושה, ולצאת במחולות.  הספונטניות הזו היא רגע השיא בכל מופע ג’אז של "שמים"… "

איטו אבירם, אתר התרשמות

 עם שני מוסיקאי העל:

Warren Wolf (ויברפון, ארה"ב)

Aaron Diehl (פסנתר, ארה"ב)

ו:

דנה דבורין– משחק, בימוי וכתיבה

איציק כהן פטילון – משחק

דור סמוכה– בס

שי זלמן– תופים

מהמופע- בינג מלך הג'אז

מהמופע- הקוסמת מניו אורלינס- בג'אז חם לילדים