אלי פרמינגר

החצוצרן אלי פרמינגר הוא אחד מהחצוצרנים הפעילים בסצינת הג'אז הישראלית. הוא בוגר הקונסרבטוריון הישראלי למוסיקה, ומודה שזנח את החלילית עוד בבית הספר היסודי אך התאהב בחצוצרה בתיכון.
הוא התאהב בג'אז הישן והטוב של שנות השלושים מאוסף תקליטים ישנים שהוריו הביאו עם עלייתם ארצה מברית המועצות.
מאז, ברוחו של לואי ארמסטרונג הוא זוכה להביא את השמחה של המוסיקה הזו לבימות מכובדות כמו פסטיבל ישראל, ופסטיבל הג'אז במונטריאול, וגם ממשיך להופיע במועדונים הקטנים של תל אביב ואפילו על הספסל ברחוב.

בתקופות שבילה בניו אורלינס וניו יורק הוא למד וניגן עם כמה מהמוסיקאים הטובים ביותר בתחום הג'אז המסורתי. הכנסת האורחים של אנשי ניו אורלינס פתחה בפניו את הדלת להצטרף לנגינה ב"פרזרביישן הול" האגדי ולחבור לקלרניתן ד"ר מייקל ווייט, עמו הופיע בארץ בכמה הזדמנויות.
בארצנו אפשר לפגוש אותו מוביל את ההרכב Eli And The Chocolate Factory, נושף עם ההרכב הירושלמי הוותיק Dr Jazz וגם בתזמורת מארש דונדורמה, איתה הופיעה במדינות רבות, מסין ועד לסרביה.

במסגרת סדרת ג'אז חם פרמינגר הופיע פעמים רבות עם אמנים בינלאומיים, כמו הזמרות קאתרין ראסל, ליליאן בוטה ויולנדה רובינסון. בשנתיים האחרונות הוא הנחה את מופע הסיום של פסטיבל ניו אורלינס, והשנה הוא משמש כיועץ אמנותי לפסטיבל.

פסטיבל ניו אורלינס בתל אביב.

*צילום פטר ויט