אחינועם ניני

אחינועם ניני

אחינועם ניני

בין ה 21-28/11/2015 תופיע בארץ  בריאנה תומס: אלה פיצג'רלד וספר השירים של קאונט בייסי – עם הביג בנד של אייל וילנר – לכל הפרטים לחצו כאן 

 

אחינועם ניני –  זמרת ישראלית, מלחינה ומוזיקאית, נולדה ב23.6.1969 . היא מרבה להופיע ברחבי העולם בשמה הבינלאומי Noa (נועה), מזוהה, מוכרת ומוערכת כאמנית פופ וכמבצעת מוזיקת עולם. בגיל שנתיים עברה יחד עם משפחתה מבת ים, עיר הולדתה, לארצות הברית, סיימה לימודי יסודי בבית ספר דתי ולימודי תיכון בבית הספר היוקרתי ישיבת רמז במנהטן.  במקביל למדה שירה ומחול. בהיותה בת 15 התקבלה ללימודי אמנויות הבמה של ניו יורק. זיקתה לישראל וגעגועיה אליה התחזקו במהלך לימודיה ובגיל 17 עלתה לבדה לישראל במטרה לשהות בה כשנה. היא למדה בבית הספר התיכון על שם מיי בויאר. במהלך השנה הכירה את מי שלימים הפך לבעלה, ד"ר אשר ברק, וגמלה בה ההחלטה להישאר בארץ. בצבא שירתה בלהקת פיקוד הצפון. בשנת 1990  התקבלה אחינועם ניני ללימודים בבית הספר הגבוה למוזיקה "רימון", שם פגשה את הגיטריסט והמעבד גיל דור שהפך למלווה הקבוע שלה. בעקבות הופעה מוצלחת של שניהם בפסטיבל הג'אז הבינלאומי באילת בשירי ג'ז ופופ ובעקבות סיבוב הופעות שקיימו אחריו הוציאו במשותף אלבום ראשון. במשך השנים הוציאה אלבומי סולו רבים.

הקריירה הבינלאומית של אחינועם ניני החלה בשנת 1994  בעקבות היכרות הצמד עם הגיטריסט המפורסם פט מתיני. בעקבות התקליט הבינלאומי הראשון שנשא את השם "Noa" נסללה לה הדרך אל זמרים בעלי מוניטין כגון סטינג, אל דמיולה, סטיבי וונדר, מרסדס סוסה ועוד.

אחינועם ניני היא בעלת תודעה חברתית ופוליטית מפותחת, לא מהססת להשמיע את דעותיה למען השלום וזכויות בני האדם. פעמיים הופיעה בפני האפיפיור יוחנן פאולוס השני והשתתפה, בין השאר, בעצרת השלום, שבה נרצח ראש הממשלה יצחק רבין, בארבעה בנובמבר 1995. ב-16 באוקטובר 2003 מונתה אחינועם ניני לשגרירה של רצון טוב מטעם ארגון המזון והחקלאות FAO. בשנת 2009 הופיעה יחד עם מירה עווד בתחרות האירווזיון שנערכה במוסקבה (מקום 16). אף שהיא משלמת מחיר –  בין השאר בביטול הופעות – על דעותיה, שאותן היא מביעה מעל במות שונות, בארץ ובעולם, אחינועם ניני לא מוכנה להתפשר ולא מוכנה להימנע מהבעת דעה, גם כאשר ידוע לה כי המחיר יהיה פגיעה בפרנסתה.