אודות

במהלך 1999 הוקם פרויקט  "ג'אז חם" ע"י זיו בן, מנכ"ל ומייסד 'שמים- ארגון, נהול והפקה'.

ג'אז חם

ג'אז חם

זו היתה סדרת המשך לסדרות מופעי הג'אז, אשר הופקו במוזיאון תל אביב

בהתחלה ע"י דני גוטפריד ויותר מאוחר ע"י "קמלוט".

רציונל הסדרה הוא להביא את האמנים הטובים ביותר והמעניינים ביותר במגוון הגדול והאפשרי, ולתת לקהל הישראלי "ניחוח של חו"ל". כל זאת במסגרת "סדרת מופעים",

בדיוק כפי שנהוג בתיאטרון, במחול וגם במוסיקה הקלאסית.

בתחילה שובצו בסדרה 5 מופעים. עם הזמן וההתלהבות של קהל חובבי הג'אז התווספו לסדרה עוד מופעים וכיום מונה הסדרה תשעה מופעים.

מופעי הסדרה קנו להם שם של איכות לצד מפגשים בלתי אמצעיים של הקהל עם האמנים. דבר זה יצר ביקוש למופעים גם מחוץ לתל אביב, וכיום

מופיעה סדרת מופעי "ג'אז חם", לצד תל אביב, גם בזאפה הרצליה, תיאטרון ירושלים, בית אבא חושי בחיפה, מרכז הבמה בגני תקווה, היכל התרבות מודיעין והקונסרבטוריון ברחובות.

אנו ב"ג'אז חם" נותנים תשומת לב מירבית לכך שהקהל בא לחוויה שלמה של "אירוע ג'אז" ומנסים בכל דרך לעטוף את המופעים בחוויות מקדימות לקונצרטים עצמם.

אנו בקשר עם מאות אמנים בחו"ל ונותנים לנגני הג'אז הישראליים חוויה של נגינה עוצמתית ומהנה עם אותם אמנים שמגיעים להופיע בסדרה.

לפני שנתיים הקמנו סדרת בת לסדרה והיא סדרת "ג'אז חם לילדים" – כי גם לילדים מגיע להנות מהג'אז הטוב ביותר ולהכיר את העושר הסגנוני ומגוון התרבויות שמכיל הג'אז.

העונה הראשונה הונחתה ע"י יעל ארנון כאשר לצידה הבובה ג'אזיקה (יערה בויום קפלן) והחל מהעונה הנוכחית מביימת, מציגה וכותבת את המופעים לילדים דנה דבורין.

הרעיון הוא לתת לילדים בדיוק את אותם חומרים מוסיקלים שהמבוגרים מקבלים, בתבלון ודגשים שונים. האמנים הבינלאומיים המגיעים להשתתף בסדרה מתרגשים בכל פעם

כאשר הם מופיעים בסדרת הילדים.

סדרת "ג'אז חם" הינה ייחודית  בנוף הג'אז העולמי – כאשר היא מובילה את רעיון סדרות המנויים – בתכנית ג'אז בינלאומית מרתקת.

 

כיום מתרגשים מג'אז חם עשרות אלפי אנשים בשנה – והסדרה קנתה לה שם גם בקרב אמני חו"ל – המבקשים להופיע במסגרת הסדרה ישראל.

על כך אנו גאים !